Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Najczęstsze błędy/limity » Gmail problem z certyfikatem TLS Negotiation failed » Jak dodać skrzynkę w Google (Gmail)?

Jak dodać skrzynkę w Google (Gmail)?


Dla Gmail można dodać skrzynkę pocztową obsługiwaną przez nasze serwery, jako klienta pocztowego. Gdzie po wskazaniu danych dostępowych do skrzynki, można odbierać i wysyłać wiadomości - bez zmiany rekordów MX domeny.
1. Po zalogowaniu do Gmail wybieramy ustawienia:

2. Następnie „Konta i importowanie” > „Dodaj konto pocztowe”:

3. Wprowadzamy nazwę skrzynki pocztowej w domenie, utworzonej w panelu DirectAdmin:


4. Wprowadzamy dane dostępowe do skrzynki pocztowej:

Aby ustawienie zadziałało poprawnie, należy posiadać aktywny i zainstalowany certyfikat dla domeny oraz domena musi wskazywać na serwer przez DNSy. Jeżeli domena posiada ustawiony DNSy usługi CloudFlare, wystąpi problem z konfiguracją w powyżej opisany sposób.

W przypadku braku certyfikatu i/lub kierowaniu domeny na DNSy CloudFlare, można skorzystać z alternatywnego serwera POP. Wówczas w polu tym należy podać adres serwera na jakim znajduje się nasza domena, np. s10.hekko.pl.

Adres serwera na jakim znajduje się nasze konto można sprawdzić po zalogowaniu do Panelu Klienta, a następnie kliknięciu przycisku Hosting, będzie tam widoczna lista usług wraz z numerem serwera:

 

5. Jeżeli chcemy wysyłać wiadomości z tej skrzynki, wybieramy opcję:

6. W kolejnym kroku możemy ustawić nazwę skrzynki:

7. Teraz uzupełniamy konfigurację SMTP:

Aby ustawienie zadziałało poprawnie, należy posiadać aktywny i zainstalowany certyfikat dla domeny oraz domena musi wskazywać na serwer przez DNSy. Jeżeli domena posiada ustawiony DNSy usługi CloudFlare, wystąpi problem z konfiguracją w powyżej opisany sposób.

W przypadku braku certyfikatu i/lub kierowaniu domeny na DNSy CloudFlare, można skorzystać z alternatywnego serwera SMTP. Wówczas w polu tym należy podać adres serwera na jakim znajduje się nasza domena, np. s10.hekko.pl.

8. Po zakończeniu konfiguracji, poczta zostanie pobrana i skrzynka będzie widoczna w ustawieniach Gmail:

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.