Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Najczęstsze błędy/limity » Poczta » Gmail problem z certyfikatem TLS Negotiation failed

Gmail problem z certyfikatem TLS Negotiation failed


W ostatnim czasie Google zmieniło podejście do weryfikacji certyfikatów SSL dla serwerów pocztowych. Jeśli miałeś podpiętą swoją skrzynkę pocztową do GMail, możesz spotkać się z następującym komunikatem:

 

Zaradzić temu można na dwa sposoby:

1. W ustawieniach Gmaila zmienić serwer SMTP/POP3 na adres swojej domeny, np. domena.pl, zamiast mail.domena.pl. Rozwiązanie to wymaga posiadania certyfikatu SSL dla nazwy domena.pl. Jeśli takiego nie posiadasz i z jakiś powodów nie chcesz go instalować, przejdź do punktu 2.
2. Jeśli nie posiadasz certyfikatu dla swojej domeny, jako serwer SMTP/POP3 podaj adres swojego serwera, np. s3.hekko.pl. Adres ten znajdziesz po zalogowaniu do swojego Panelu Klienta, a następnie kliknięciu na nazwę naszej usługi, jak na poniższym zrzucie:Poniżej odsyłamy również do konfiguracji skrzynki w Gmailu od podstaw:

kat Jak dodać skrzynkę w Google (Gmail)?>
Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.