Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Pozostałe » Jak wygląda przeprowadzana przez nas migracja?

Jak wygląda przeprowadzana przez nas migracja?


Migracja danych polega na przeniesieniu ich z jednego serwera na drugi. Dotyczy ona zarówno plików poczty, plików strony jak i baz danych.
Aby została przeprowadzona sprawnie, należy przesłać do nas komplet danych dostępowych. Poniżej prezentujemy jakie konkretnie są to dane:

 

Dla poczty:
- serwer imap (podaje się go w konfiguracji programu pocztowego, często jest widoczny w panelu usługodawcy)
- adres e-mail skrzynki/skrzynek do przeniesienia
- hasła do skrzynki/skrzynek (lub zgodę na reset haseł na czas migracji)

 

Dla strony www:
- dostęp do panelu administracyjnego serwera (DirectAdmin itp.)
- jeśli powyższe nie jest możliwe, dostęp do konta FTP, które posiada uprawnienia do katalogu w którym znajduje się strona do przeniesienia
- dane do panelu phpMyAdmin (nazwa użytkownika bazy danych + hasło), skąd będziemy mogli pobrać bazę danych dla strony www
- lokalizację pliku konfiguracyjengo skryptu, w którym podane są dane dostępowe do bazy danych


Cały proces migracji powinien zamknąć się w przeciągu 1 dnia roboczego od momentu rozpoczęcia przenoszenia danych. Czas w głównej mierze uzależniony jest od wielkości oraz ilości danych.

Po całym procesie wysyłamy informację zwrotną i wtedy należy zmienić DNSy u rejestratora domeny na ns1.hekko.net.pl i ns2.hekko.net.pl. Po takiej zmianie konieczne jest odczekanie 24 godzinnej propagacji, po której domena będzie już działać z naszego serwera.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.