Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Popularne CMS » WordPress » Brak zielonej kłódki przy https

Brak zielonej kłódki przy https


Problem braku zielonej kłódki w adresie strony mimo wdrożonego certyfikatu SSL może być spowodowany tym, że część odnośników (najczęściej do mediów) ma zdefiniowany URL w postaci nieszyfrowanej (http). W takiej sytuacji możemy skorzystać z wtyczki "Better Search Replace".

 

1. Najpierw należy zainstalować i włączyć wtyczkę "Better Search Replace" według instrukcji:
https://pomoc.hekko.pl/18,307,jak_zainstalowac_nowa_wtyczke
2. Po instalacji wtyczki przechodzimy do niej w menu "Narzędzia > Better Search Replace", a następnie:
- w polu "Search for" wpisujemy aktualny adres strony, np. http://hekko.pl
- w polu "Replace with" wpisujemy nowy adres, np. https://hekko.pl
- w okienku przy "Select tables" musimy zaznaczyć wszystkie możliwe tabelki, co można wykonać przetrzymując wciśnięty na klawiaturze klawisz Ctrl, klikając na pierwszą tabelkę i "jadąc" kursorem w dół do końca listy
- klikamy "Run Search/Replace".


Wtyczka wykona operację w ciągu około 30 sekund. Po tym czasie nasza strona powinna działać poprawnie, mamy już poprawione wszystkie możliwe odnośniki i powinniśmy wszędzie widzieć zieloną kłódkę. Jeśli tak się nie stało, najprawdopodobniej jeszcze jakieś odnośniki do grafik w zewnętrznych domenach kierują na HTTP. Należy to zweryfikować i zaktualizować*. Po wszystkim warto skasować wtyczkę dla zachowania porządku na naszej instancji WordPressa.

 

* Czasami mogą to być odnośniki zaimplementowane bezpośrednio w kodzie motywu, np. w pliku header.php lub index.php (dla przykładu może to być odnośnik do statystyk Stat4u). W takim przypadku zmiany dodatkowo należy dokonać z poziomu kodu źródłowego witryny, ponieważ wtyczka zamienia URL jedynie w bazie danych.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.