Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Popularne CMS » WordPress » Brak zielonej kłódki przy https

Brak zielonej kłódki przy https


Problem braku zielonej kłódki mimo wdrożonego certyfikatu SSL może być spowodowany tym, że część odnośników (najczęściej do plików graficznych) ma zdefiniowany URL bez HTTPS (samo HTTP). W tym przypadku możemy skorzystać z wtyczki "Better Search Replace".

 

1. Najpierw należy zainstalować i włączyć wtyczkę "Better Search Replace" według instrukcji:
https://pomoc.hekko.pl/18,307,jak_zainstalowac_nowa_wtyczke
2. Po instalacji wtyczki przechodzimy do wtyczki w menu "Narzędzia > Better Search Replace" a następnie:
- w polu Search for wpisujemy aktualny adres strony, np. http://hekko.pl
- w polu Replace with wpisujemy nowy adres, np. https://hekko.pl
- w okienku przy Select tables musimy zaznaczyć wszystkie możliwe tabelki, co można zrobić trzymając klawisz Ctrl, klikając na pierwszą tabelkę i "jadąc" kursorem w dół do końca listy
- klikamy Run Search/Replace.


Wtyczka wykona operację w ciągu około 30 sekund. Po tym czasie nasza strona powinna działać poprawnie, mamy już poprawione wszystkie możliwe odnośniki i powinniśmy wszędzie widzieć zieloną kłódkę. Jeśli tak się nie stało, najprawdopodobniej jeszcze jakieś odnośniki do grafik w zewnętrznych domenach kierują na HTTP. Należy to zweryfikować i zaktualizować*.

 

* Czasami mogą to być odnośniki zaimplementowane bezpośrednio w kodzie motywu, np. w pliku header.php lub index.php (dla przykładu może to być odnośnik do statystyk Stat4u). W takim przypadku zmiany dodatkowo należy dokonać z poziomu kodu źródłowego witryny, ponieważ wtyczka zamienia URL jedynie w bazie danych.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.