Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Poczta » Ustawienie skrzynki w Windows 10 - poczta

Ustawienie skrzynki w Windows 10 - poczta


Konfiguracja przedstawia ustawienie skrzynki jan@kowalski.hekko24.pl w programie Poczta w systemie WIndows 10. Program również popularny w Windows 8 oraz 8.1.

 

1. Wybieramy opcję "Dodaj konto".

2. Klikamy w opcję "Inne konto".

3. Wypełniamy pola naszym adresem e-mail, nazwą, która ma być widoczna przy wysyłce oraz hasłem. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem "Zaloguj się".

4. Program wyświetli informację o nieaktualnych ustawieniach konta. Związane jest to z domyślną konfiguracją portów SSL. Klikamy wówczas ikonkę koła zębatego, a następnie opcję "Zarządzaj kontami".

5. Następnie wybieramy nasze konto, klikamy na nie i wybieramy opcję "Zmiana ustawień".

6. Teraz wybieramy opcję "Zmień ustawienia synchronizacji skrzynki pocztowej".

7. Tutaj wybieramy "Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej" i zmieniamy serwer poczty przychodzącej oraz wychodzącej na mail.nazwa_naszej_domeny (w naszym przypadku będzie to mail.kowalski.hekko24.pl, ponieważ naszą domeną jest kowalski.hekko24.pl) oraz odznaczamy opcje związane z wymaganiem SSL. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem "Gotowe".

8. Po tych operacjach program wyświetli jeszcze raz komunikat o nieaktualnych ustawieniach, wówczas klikamy opcję "Odrzuć", a skrzynka pocztowa będzie działać prawidłowo.


UWAGA
W przypadku gdy chcemy posiadać konfigurację korzystającą z SSL, to w punkcie 7. podajemy zamiast mail.nazwadomeny nazwę naszego serwera. Informację na jakim serwerze znajduje się konto znajdziemy w Panelu Klienta po zalogowaniu (np. w przypadku gdy konto jest na serwerze s60 to podajemy s60.hekko.pl). Dodatkowo zaznaczamy opcje "Wymagaj SSL dla poczty przychodzącej" oraz "Wymagaj SSL dla poczty wychodzącej".

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.