Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Poczta » Ustawienie skrzynki w MacBook SSL - Mail

Ustawienie skrzynki w MacBook SSL - Mail


1. Po uruchomieniu programu pojawia się okienko w którym wybieramy "Inne konto pocztowe"

2. Następnie wprowadzamy adres e-mail skrzynki pocztowej oraz przypisane do niej hasło.

3. Jako serwer poczty przychodzącej i wychodzącej należy podać mail.nazwadomeny.pl, w tym wypadku mail.test.h2g.pl. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem "Zaloguj się"- od teraz nasza skrzynka będzie poprawnie funkcjonować na sprzęcie Apple w wersji bez szyfrowania. Jak zmienić konfigurację na połączenie szyfrowane? O tym w dalszej części.

4. Przy powyższej konfiguracji pojawi się błąd związany z niepoprawną nazwą certyfikatu. Klikamy "dalej".

5. Wchodzimy w ustawienia konta i upewniamy się co do konfiguracji.

6. Wybieramy zakładkę "Zaawansowane" i zmieniamy port na 993 oraz zaznaczamy opcję "Uzywaj SSL".

7. Cofamy się do punktu 5 i wybieramy z listy rozwijalnej Serwer poczty wychodzącej (SMTP), pojawi się nam nowe okienko, gdzie jako nazwę serwera należy podać adres swojego serwera, w tym wypadku będzie to s3.hekko.pl, gdyż na takiej maszynie znajduje się testowe konto.
Skąd wziąć numer serwera? Przesyłamy go w wiadomości z danymi dostępowymi oraz numer ten jest widoczny w Panelu Klienta po zalogowaniu przy loginie do panelu DirectAdmin.

8. Przechodzimy do zakładki "Zaawansowane", wprowadzamy port 465 oraz zaznaczamy opcję "Używaj SSL".

9. Ostatnim krokiem będzie wejście w Ustawienia i wybranie opcji "Konta internetowe". Na liście będzie znajdować się nasza skrzynka, wówczas należy wybrać opcję "Zaawansowane" i wprowadzić adres serwera, w naszym przypadku będzie to s3.hekko.pl. Po wykonaniu wszystkich czynności należy zrestartować program Mail, a po jego ponownym uruchomieniu nie pojawi się już komunikat o konieczności potwierdzenia certyfikatu

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.