Pomoc Hekko.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Domeny » Jak dokonać zmiany nazwy domeny dodanej do usługi z zachowaniem plików strony WWW?

Jak dokonać zmiany nazwy domeny dodanej do usługi z zachowaniem plików strony WWW?


Zmiana nazwy domeny jest wykorzystywana najczęściej, gdy stworzyliśmy stronę WWW w innej domenie, a chcemy żeby wyświetlała się w nowo zakupionej.


W takim przypadku najpierw należy dokonać zmiany nazwy w plikach strony WWW. Takiej zmiany należy dokonać samodzielnie przed dokonaniem poniższych ustawień. W przypadku braku zmiany nazwy domeny w plikach strony WWW może spowodować to niemożliwość w późniejszym czasie logowania do panelu strony i tym samym brak możliwości edycji treści strony WWW. Przykładowo zmianę nazwy strony www należy dokonać w plikach konfiguracyjnych (np. dla skryptu WordPress jest to plik wp-config.php). Konieczne może okazać się również wprowadzenie odpowiednich zmian w bazie danych, zależne jest to od konkretnego skryptu.

 

Po dokonaniu zmian w zainstalowanej stronie WWW należy:
1. Zalogować się do Panelu Administracyjnego DirectAdmin www.hekko.pl/admin,
2. Wejść w opcję "Zarządzenie domenami",
3. Wybrać w lewym górnym rogu opcję "Zmień nazwę domeny",
4. Przy odpowiedniej domenie wprowadzić nową nazwę domeny,
5. Zapisać zmiany.

 

Strona oraz poczta po zapisaniu zmian będą funkcjonować w nowej domenie.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (plików cookie) umieszczanych w Twojej przeglądarce. Szczegóły...

H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.